Смарагдове "Мистецтво"
Цей конкурс заснований 2004 року з метою популяризації служби на державному кордоні. Та згодом він набув неабиякої популярності і серед митців різних жанрів. Відтак за роки існування «Смарагдової ліри» свій «арт» на суд вимогливої комісії представили понад 1 900 учасників, серед яких 92 переможці національних і міжнародних конкурсів, 86 членів національних творчих спілок, 38 мають почесні звання в галузі культури і мистецтва. Щороку, працюючи з персоналом відомства лауреати та дипломанти «Ліри» підвищують його культурний рівень, формують необхідні моральні якості, долучають до багатої культурної спадщини українського народу, водночас створюючи неповторні речі.
За підсумками цьогорічного конкурсу, приуроченого до 20-ї річниці Державної прикордонної служби України, звання лауреата премії«Смарагдова ліра» у номінації «Художня література» присвоєно члену Міжнародної спілки письменників, головному спеціалісту Луганськогообласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Валерію Снегірьову за видання книги «Они сражались в зеленых фуражках» про прикордонників – героїв Радянського Союзу, які воювали під час Великої Вітчизняної. Автору вручено пам’ятний знак та диплом, а також грошову винагороду у розмірі 1000 гривень.
У номінації «Музика» за створення музики до циклу пісень для Академічного ансамблю пісні і танцю ДПСУ звання лауреата та грошову винагороду отримав композитор, аранжувальник Ігор Балан із Києва. За написання текстів до пісень, що увійшли в репертуар ансамблю, лауреатом премії стала поетеса Олена Лайко. А виконавчий директор Відкритого Слов’янського фестивалю „Кордон” співак, композитор та поет Валерій Биков отримав «Ліру» за майстерне виконання пісень про прикордонників.
«Образотворче мистецтво» (живопис і графіка) цього року на конкурсі асоціювалися з прізвищем юного дарування – члена молодіжного об’єднання Національної спілки художників України Марії Чепульської, котра створила цикл портретів «Обличчя кордону». Також за добірку картин на прикордонну тематику «Смарагдову ліру» здобув художник-аматор Володимир Борошнєв.
Скульптура, оздоблювальні та монументальні роботи принесли перемогу в конкурсі Максиму Цовмі, який став автором композиції «Пам’ятник загиблим прикордонникам при виконанні службових обов’язків» у місті Луганськ.
У номінації «Журналістика» (радіо і телебачення) за створення циклу телепередач для юнацтва про різні аспекти діяльності Державної прикордонної служби України лауреатом премії стала керівник телепередачі «А ось і ми» Одеського каналу «G–tv» Тетяна Ваганова. Що ж стосується друкованих та електронних ЗМІ, то тут переможницею стала кореспондент інформаційного агентства «Інтерфакс – Україна» Оксана Тороп.
Головну нагороду в номінації „Кіно” повіз до Мукачевого редактор Закарпатської телерадіокомпанії «М-СТУДІО» Сергій Фомін, під керівництвом якого створено документальний історичний фільм «Прикордонне ремесло (ХІІ-ХІІІ сторіччя та сьогодення)».
За «Хореографію», а точніше за значні творчі досягнення та активну співпрацю у створенні хореографічних постановок для Академічного ансамблю пісні і танцю ДПСУ, звання лауреата премії "Смарагдова ліра” з врученням пам’ятного знака, диплома встановленого зразка, а також грошової винагороди у розмірі 1000 гривень присвоєно балетмейстеру-постановнику Микиті Стеценку.
Нам залишається привітати переможців та побажати їм невичерпного натхнення, плідної творчої роботи на ниві «смарагдового» мистецтва, здатного вражати, захоплювати, дивувати, відкривати суспільству нові грані служби на варті кордонів Батьківщини.